חיפוש באתר

פרויקט "בארבע עיניים"

 פלאייר ארבע העיניים - המידע מוקלד

 

פרויקט "בארבע עיניים"

"בארבע עיניים" הינו פרויקט חדש שיצא לדרך וקורם עור וגידים בימים אלה. הפרויקט הינו שיתוף פעולה בין מחלקת משפחה ומחלקת צעירים במתנ"ס והוא מיזם של "חיבורים". הפרויקט מפגיש בן זוגות בתחילת דרכם המשותפת לזוגות בעלי ניסיון למפגשי למידה ביתיים בנושא זוגיות.

מה הרקע?

מדובר ביוזמה חברתית שמטרתה "להקדים תרופה למכה" ולחזק את הקשר הזוגי מראשיתו. הפרויקט נותן אפשרות נגישה ללמידה כזוג על זוגיות באמצעות מפגש בין זוג צעיר (הנשוי בי שנה ל5 שנים) לזוג וותיק שעבר הכשרה ייעודית לכך.

היזם של הפרויקט הוא תושב פסגות לשעבר ,דביר קלי, שפנה ל"חיבורים" האחראי על הפיתוח המקצועי של הפרויקט הכולל העברת הכשרה לזוגות הוותיקים (6 מפגשים ,שלוש שעות מפגש) ומתן הדרכה במהלך ההתנדבות. בנוסף הופקו חומרים איכותיים בצורת ערכה הניתנים לזוג הצעיר. הפרויקט הזה פועל בשנתיים האחרונות במקומות שונים בארץ (כגון קצרין, שדרות, אשקלון) וכעט זכינו לאמץ אותו לבנימין.

איפה אנחנו עומדים עכשיו?

כעט אנחנו מחפשים זוגות צעירים שירצו להגיע לאזור עפרה-עלי.

למי זה מתאים?

אנחנו מחפשים זוגות בתחילת דרכם בנשואים, החל משנה אחרי חתונה/ התמסדות עד ל5 שנים. הפרויקט מתאים לזוגות נורמטיבים שמחפשים למידה ו/או מפגש עם זוג בעל ניסיון באווירה נינוחה, לא שיפוטית ופתוחה, תוך שמירה על גבולות של פרטיות. המפגשים לא מיועדים לזוג במשבר הזקוק לטיפול או יעוץ זוגי.

 

המפגשים- כמה ? איפה? כמה עולה? מה קורה במפגשים?

מתקיימים 4-7 מפגשים בהתאם לרצון של הזוג הצעיר.

המפגשים מתקיימים בבית של הזוג הבוגר. במקרים שזה לא מתאפשר או נוח ניתן לקיים את המפגשים אצל הזוג הצעיר או במרחב נטרלי.

כל הסדרה עולה 200 ₪ לזוג הצעיר- תשלום למתנ"ס מתבצע דרך קישור.

לכל מפגש יש תוכן מובנה המתבסס על תיאוריות מתקדמות בתחום התקשורת הזוגית. המפגש כולל העברת מידע תיאורטי ולימוד של שפה/כלי. בנוסף מוקדש זמן לתרגיל שהזוג הצעיר עושה ביניהם (הזוג הבוגר נותן להם מרחב לצורך כך). הנושאים כוללים: מרחב זוגי, שפות של אהבה, ביקורת ותקשורת מקרבת, משפחות המוצא, קונפליקטים,  ומיניות ותשוקה.

לסיכום

כאמור פרויקט "בארבע עיניים" הינו פרויקט משותף של מחלקת משפחה ומחלקת צעירים במתנ"ס ובליווי "חיבורים" שמטרתו לתמוך ולחזק את התא המשפחתי תוך כדי למידה במסגרת ביתית.

התחלנו בפיילוט באזור עלי ובע"ה מקווים להמשיך עם הכשרות נוספות ברחבי בנימין!

 

להצטרפות ולתשלום לחצו כאן

 

ניתן לפנות עם שאלות וברורים לעינת שפיץ

רכזת הפרויקט: 052-4404223 ,

m2m@m.binyamin.org.il
 

 

לשרותכם,

מירי הר-שושנים/ מנהלת תחום משפחה

נתניה הבר / מנהלת תחום צעירים

עינת שפיץ/ מנהלת פרויקט "אם לאם" ומרכזת פרויקט "בארבע עיניים"

 

צרו קשר:
  • מתנס בנימין
  • מזרח בנימין
  • פסגות
  • 02-9977101
  • פקס: 02-9973425
מתנסנט חוגים הצהרת נגישות